Kampüs

Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

IBU Tiyatro Kulübü

IBU tiyatro kulübü, üniversite öğrencilerinin ve bölge halkının sanatsal bilincini artırmak amacıyla kurulmuş olup, başta tiyatrolar olmak üzere kültürel etkinlikler üreten diğer üniversite kulüpleriyle iş birliği içindedir ve tüm saha etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Çağdaş sahne biçimlerini uygulamak, sanat eğitimini sağlamak, sahne sanatları alanındaki tüm etkinlik gruplarına ev sahipliği yapmak, üniversitenin kültürel gelişimine katkıda bulunmak, kulübün amaçları arasında yer alır.

İletişim:

Lejla Ramadani

E-posta: lily.ramadani@gmail.com

Dans Kulübü

Uluslararası Balkan Üniversitesi Dans Kulübü; Arjantin Tangosu, Sosyal Latin Dansları (Salsa, Bachata), Modern Dans ve Freestyle Dansları (Hip Hop, Break Dansı, Tuzak Dansı, Latino dansı) gibi birçok dans türüne açıktır. Kulüpte profesyonel eğitmenlerin huzurunda, kulübün her üyesine dans eğitimi verilir. Kulüp yönetimi tarafından belirlenen insanlar, dans festivallerine ve yarışmalara katılma zorunluluğuna sahiptir. Yönetim kurulu da dâhil tüm üyeler “Uluslararası Balkan Üniversitesi Dans Kulübü Yönergesi” ne uymakla yükümlüdürler.

İletişim:

Çağrı Aksak

e-posta: ca.aksak@gmail.com

Münazara Kulübü

Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrencilerin genel kültür, tarih, konuşma ve ikna becerilerini artırmayı ve dünyanın en entelektüel etkinliklerinden biri olarak kabul edilen “tartışma” ile buluşmayı ve öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmayı hedefliyor. Bu amaçla, tartışma oturumları ve konuları, belirlenen bir günde her hafta yapılır. Öğrenciler, üniversite veya üniversite turnuvalarının yanı sıra, eğitim konusundaki tecrübelerini test etme fırsatı bulacaklardır.

İletişim:

Asrin Bislimi

e-posta: intellegendgay@hotmail.com

Müzik Teorisi ve Uygulama Kulübü

Müzikal; dans ve tiyatronun bir karışımıdır. Kökleri eski Yunan’a kadar sürmektedir ve bugün dünyanın dört bir yanındaki gösteri sanatları arasında en saygıdeğeri olarak görülmektedir. Gelişimi özellikle Avrupa ve Amerika’da olmuştur. 20 yılı aşkın bir süredir sahnelenen birçok müzikal, bir şarkının ne kadar popüler olduğunu göstermektedir.

Müzik Teorisi ve Uygulama Kulübü, birçok görkemli müzikale ev sahipliği yaparak, üniversitemizin sanat alanındaki yetkinliğini artırmaktadır.

İletişim:

Ali Suat Pişkin

e-posta: alisuatpiskin@hotmail.com

Sinema Kulübü

Uluslararası Balkan Üniversitesi Sinema Kulübü, düzenlediği atölye çalışmaları ile çeşitli yarışma ve festivallere film çekerek katılmayı hedeflemektedir. Film gösterimleri yapmak ve filmleri analiz etmek için tartışmalı bir ortam yaratır. Bu etkinliklerin yanı sıra üyeleriyle birlikte film festivallerine ve sosyal etkinliklere katılan eğlenceli ve eğitici bir kulüp olmayı da hedeflemektedir.

İletişim:

Muhammed Samil Güney 
e-posta: sansar0@windowslive.com

Türk Dernekleri Kulübü

Üniversitemiz öğrencilerine edebi eserlerin aşamaları ve mevcut durumun tanıtılmasını sağlamaktır. Böylece kulübümüz, öğrencilerin vizyonlarının gelişmesine ve kültürel olanaklarının zenginleşmesine katkıda bulunmaya çalışmaktır.

İletişim:

Süleyman Agah Demirgül

e-posta: agahdemirgul@gmail.com

İBU Türkiye

İBU Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:47
+905425669804
×
Whatsapp'tan Yazın