İBU Hakkında

Hakkında

Hakkında

Uluslararası Balkan Üniversitesi (International Balkan University), 8 fakülte, 1 yüksekokul ile 30’dan fazla lisans, lisansüstü, doktora programı ve İngilizce dil okuluyla eğitimde evrensel değerlere dayalı yenilikçi ve modern yaklaşımlar benimsiyor. Üniversitemizin fakülteleri; Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Hemşirelik Yüksekokulu ile dünya barışına katkı yapan, insani yükümlülüklerinin farkında olan ve gelişmekte olan küresel dünyanın zorlu ortamında; bilgi birikimine sahip, tecrübe edinmiş, rekabetçi bireyler ve geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz.

Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin alanlarında saygın ve tecrübeli öğretim üyelerinden oluşan akademik kadrosu, çağdaş, nitelikli ve kaliteli eğitim anlayışı ile Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2017 Yılında Şangay Üniversiteler Sıralamasında Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Eğitimdeki yüksek kalitesinin yanısıra Uluslararası Balkan Üniversitesi, Kuzey Makedonya’da Erasmus+ ve Mevlana Öğrenci ve Personel değişim programını en iyi uygulayan üniversitedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türkiye ve Kuzey Makedonya’da akredite edilen bir yükseköğretim kurumu olmasının yanında; YÖK tarafından tanınırlığa sahip, ÖSYM Kılavuzunda yer alan Makedonya’daki ilk ve tek üniversitedir.

Her yıl sayısız kongre, sempozyum ve konferansa ev sahipliği yapan Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde, spor faaliyetleri, bahar festivalleri ve bağış-yardım kampanyaları gibi birçok kültürel ve sosyal faaliyetler de düzenleniyor.

Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimiz, almış oldukları rekabetçi ve uluslararası eğitimle; başta devlet kurumları olmak üzere Türkiye de ki Lider kuruluşlarda, vakıflarda, yükseköğretim kurumlarında, yüksek standartlarda kariyere sahip olmuşlardır.

İBU Türkiye

İBU Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:27
+905425669804
×
Whatsapp'tan Yazın