Blog

2021-2022 Eğitim Dönemi Duyurusu 

2021-2022 Eğitim Dönemi Duyurusu 

Hazırlık, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz için 2021-2022 eğitim dönemi duyurusu ve içeriği için yazımıza göz atın.

Pandemi süreci ile birlikte eğitim hayatında birçok değişiklik ve yenilik oldu. Şimdiye kadar olan süreçte okullar daha çok online eğitim üzerinden devam etmekteydi. Ancak bu sene itibari ile yeni kararlar alınıyor ve yeni uygulamalar hayatımıza giriyor. Peki bu süreçten Uluslararası Balkan Üniversitesi nasıl etkilenecek? Önümüzdeki eğitim sürecinde öğrenciler uzaktan eğitim ya da yüz yüze eğitim modeli ile mi devam edecek?

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Modeli

Alınan tedbirler kapsamında üniversitemizde aşağıdaki gibi bir eğitim modeli uygulanacaktır:
İngilizce Hazırlık Programı: Online (Çevrimiçi) Eğitim
4 Yıllık Lisans Programları (Yerli Öğrenciler İçin) : Yüz yüze Eğitim Modeli
4 Yıllık Lisans Programları (Yabancı Öğrenciler) : Yüz yüze veya Uzaktan Eğitim Modeli
Yüksek Lisans ve Doktora Programları: Hibrit Eğitim Modeli (Yüz yüze ve Uzaktan Eğitim)

Öğrencilerimizin Dikkat Etmesi Gerekenler

Öğrencilerimizin, yüz yüze eğitim modeli sürecinde iki doz aşı sertifikalarını yanlarında taşımaları rica olunur. Eğer öğrencilerin iki doz aşı sertifikası bulunmuyorsa her hafta PCR testi yaptırılması gerekmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin 14-20 Eylül tarihinden itibaren Online (uzaktan) ya da Yüz yüze Eğitim Modeli tercihlerini yapmış olmaları gerekmektedir. 

Üniversitemizin Bölümleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi, akademik hayatın gerektirdiği önemli bölümlerin hemen hemen hepsini içerisinde bulunduran İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi ve Lisans Fakültesi gibi fakültelere sahiptir. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. 

Üniversitemizin Eğitim Dili

Başkent Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, uluslararası bir üniversite olduğundan dolayı eğitim dili ağırlıklı olarak İngilizcedir. Bu sayede yüksek öğreniminiz sırasında size İngilizcenizi de geliştirme fırsatı sağlayan okul aynı zamanda uygun koşullar sağlandığı takdirde öğrencilerine %100 burslu eğitim görme fırsatı da sunmaktadır. Ayrıca sınavsız olarak ücretli kayıt da yaptırabileceğiniz üniversitenin sunduğu en önemli fırsatlardan birisi de diğer üniversitelere kıyasla daha uygun bir fiyatının olmasıdır.

Daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bize telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.